Teoloģiska konference „Kalpošanas/mācītāja amats“ Somijā, 2016. gada rudenī

Atslēgvārdi:, , , , , , , , ,

Kategorijas: In focus

Mika Bergman2016. gada 23. un 24. septembrī Somijā, netālu no Tamperes notika Somijas konfesionāli luteriskās baznīcas (Suomen Tunnustuksellinen Luterilainen Kirkko, turpmāk STLK) organizēta teoloģiska konference „Kalpošanas/mācītāja amats“. Šāda tēma tika izvēlēta, lai būtu bāze iespējamām sarunām ar Viskonsīnas evaņģēliski luteriskās sinodes (WELS) sadraudzības baznīcām Skandināvijā, kuras ir izteikušas vēlmi diskutēt par baznīcu šķeļošajiem mācības jautājumiem ar STLK. Šī bija vienas puses pārstāvju konference, lai gan kā klausītāji piedalījās arī otras puses pārstāvji, tāpēc pamatā bija Svēto Rakstu, M. Lutera, M. Hemnica, K.F.V. Valtera un F. Pīpera mācības pretnostatījums WELS oficiālajai mācībai par Kalpošanas amatu un šīs mācības vēsturiskās izcelsmes Vauvatosas seminārā apskats. Lekcijas ir iespējams noklausīties internetā http://www.luterilainen.com/en/listen

 

Martin Blechschmidt (Vācija)Konferences laikā

„Vauvatosas teoloģija hermeneutisko principu gaismā“

 

Edward Brockwell (ASV)

„Mārtiņš Luters par Kalpošanas amatu“

 

Mika Bergman (Somija)

„Mārtiņš Hemnics par Kalpošanas amatu“

 

Vesa Hautala (Somija)

„Mācītāja amats ir izcēlies no apustuļu amataimg_0360

 

Dani Puolimatka (Somija)

„C.F.V.Valters un F.Pīpers par mācītāja amata dievišķo iestādījumu“

 

Risto Relander (Somija)

„Par Vauvatosas teoloģiju“

 

 

 

 

 

Konferencē kā klausītāji un diskusiju dalībnieki piedalījās arī pārstāvji no Latvijas no Konfesionāli luteriskās Augšāmcelšanās draudzes – tās mācītājs Indreks Sungatuļins un draudzes priekšnieks Jānis Dimza.

teolog%cc%a7iska-konference-somija

Atbildēt